Porady

Porady ogólne

Przesyłki o średniej wadze do ok. 40 kg. pakujemy w standardowe opakowania kartonowe. Wnętrze przesyłki należy wypełnić po brzegi. Jeśli twój karton jest odrobinę za duży to wolną przestrzeń w kartonie wypełnij kawałkami zmiętej gazety. Paczkę należycie oklejamy, tak, aby zminimalizować ryzyko przypadkowego otwarcia przesyłki. Do oklejania paczek stosuje się szerokiej taśmy klejącej-winylowej. Jeśli zajdzie potrzeba na przesyłce możesz umieścić takie napisy lub nalepki ostrzegawcze jak UWAGA, SZKŁO, GÓRA, DÓŁ, OSTROŻNIE itp. Napisy tego rodzaju powinny być odporne na działanie wody. Na kartonie należy napisać dokładny adres odbiorcy wraz z numerem telefonu.

Uwaga: nie wolno przesyłać alkoholu, papierosów, żywność musi być pakowana hermetycznie.

Rowery

Jeśli to możliwe rowery prosimy przesyłać w oryginalnych opakowaniach. Gdy to niemożliwe prosimy kierownice umieścić równolegle do ramy roweru. Siodełko opuścić do najniższego poziomu. Części ruchome np. przerzutkę zabezpieczyć przed uszkodzeniem.

Motory i skutery

Prosimy dokładnie opróżnić zbiornik paliwa i dostarczyć dla kuriera dowód rejestracyjny pojazdu W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o skontaktowanie się z nami droga mailowa lub telefoniczna.

Przeprowadzka

Najbardziej uniwersalnym środkiem do pakowania naszego wyposażenia są opakowania kartonowe. Starajmy się pakować rzeczy ciężkie w stosunkowo małe opakowania, aby przenoszenie ładunku nie sprawiało nam trudności. Jeżeli mamy jakiekolwiek problemy z podniesieniem kartonu to jest on po prostu przeładowany. Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych porad dotyczących transportu, niektórych elementów wyposażenia mieszkań.

LODÓWKI I ZAMRAŻARKI
Rozpoczynamy rozmrażanie co najmniej jeden dzień przed przeprowadzką. Urządzenie powinno być osuszone i wywietrzone. Na czas transportu wszelkie elementy wyposażenia wnętrza komory chłodzącej powinny zostać zdemontowane w celu uniknięcia obijania się o ścianki.

SPRZĘT AUDIO-VIDEO
Przed przewożeniem sprzętu audio-video musimy upewnić się, że zostały wyjęte płyty, kasety i inne nośniki informacji oraz wszelkie kable i piloty przewożone były razem ze sprzętem, do którego należą.

SPRZĘT KOMPUTEROWY
Przede wszystkim postaraj się zrobić kopię bezpieczeństwa wszystkich ważnych informacji znajdujących się na dysku Twojego komputera. Przed zabezpieczeniem monitora najistotniejszym elementem jest kineskop. W celu dokładnego jego zabezpieczenia najlepiej posłużyć się materiałem izolującym, osłaniając powierzchnię kineskopu. Należy odłączyć wszelkie części, które ze względu na odstawanie od właściwej bryły monitora mogą ulec złamaniom. W przypadku drukarki laserowej powinniśmy usunąć pojemnik z tonerem, który może rozsypać się wewnątrz drukarki. A w drukarce igłowej powinniśmy pamiętać o ochronie głowicy, którą możemy zabezpieczyć wkładając pod nią kawałek czystego papieru.

TRANSPORT ROŚLIN
Rośliny domowe wymagają specjalnego traktowania podczas przeprowadzki i należy ograniczyć do minimum skutki wpływu warunków atmosferycznych. Przebywanie w temp. poniżej 2 i powyżej 35 stopni Celsjusza dłużej niż godzinę może zabić większość roślin. Dla utrzymania stabilnych warunków rośliny powinny być dokładnie owinięte folią strech, która doskonale izoluje i zabezpiecza przed wpływem temperatury i wilgotności.

LUSTRA I OBRAZY
Ze względu na ich delikatność należy bardzo dokładnie owinąć je kilka razy np. Bubble Wrap oraz obłożyć po obu stronach grubym kartonem i wyraźnie oznaczyć opisem: UWAGA SZKŁO